Pedodoncja - stomatologia dziecięca - zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów naszych najmłodszych pacjentów. Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna być wizytą adaptacyjna. Jest ona niezmiernie ważna, bowiem wpływa na sposób postrzegania personelu oraz gabinetu stomatologicznego przez małego pacjenta. Buduje zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, co jest kluczowe w procesie dalszego leczenia. Warto udać się z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego jak tylko pojawia się u niego pierwsze (mleczne) zeby.

Takie postępowanie pozwoli odpowiednio zadbać o zeby naszych pociech a w razie potrzeby wdrożyć odpowiednie leczenie. 
Leczenie odbywa się w znieczuleniu dzięki czemu jest dla dziecka bezbolesne, a specjalnie wyposażony gabinet stwarza dla niego przyjazną i bezpieczna atmosferę.

Metody profilaktyczne

Lakierowanie polega na pokryciu wszystkich zębów dziecka preparatem powodującym długotrwałe uwalnianie się fluoru w tkankę zęba. Preparat utrzymuje się na powierzchni zęba od kilku do kilkunastu godzin, uwalniając jony fluoru do tkanek szkliwnych oraz zwiększając stężenie jonów fluoru w ślinie (dzięki czemu łatwiej może się on wbudowywać w tkanki zęba). Takie postępowanie jest bardzo bezpieczne – wpływa bowiem jedynie na tkanki zęba (bez ingerencji w inne narządy w organizmie dziecka).

Lakowanie polega na uzupełnieniu anatomicznych zagłębień (bruzd) na powierzchni żujących zębów – mlecznych i stałych, zapobiegając przy tym powstawaniu próchnicy. Rolę uzupełnienia pełni specjalny preparat. Metodę tę powinno się zastosować jak najszybciej po wyrośnięciu zęba, kiedy nie jest on jeszcze niezainfekowany bakteriami.

Fluoryzacja na łyżkach polega na nałożeniu dużej ilości preparatu posiadającego związki fluoru na łyżki, które później wkłada się pacjentowi w jamę ustną. Pacjent musi przytrzymać łyżki od kilku do kilkunastu minut, dlatego też zabieg ten jest zalecany dzieciom starszym (8-14 lat).

Umów się

Zapraszamy na zabiegi
z zakresu medycyny estetycznej

Toksyna botulinowa - od 300 zł
Wampirzy lifting (twarz + szyja + dekolt) - 400 zł
Mezoterapia - 400 zł
Powiększenie, modelowanie ust - 500 zł (1 ml)
Nawilżenie ust - 200 zł
Leczenie nadpotliwości - 700 zł
Leczenie łysienia (seria 3 zabiegów) - 900 zł

Oferta promocyjna ważna do końca 2021 roku.
Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje lek. med. Jan Harasiewicz